Czy na Dropshippingu DA SIĘ ZAROBIĆ?!
fundamentalne pytanie dla początkujących


Trampolina do prawdziwego E-commerce

Największa zaleta Dropshippingu to brak kapitału który musimy wydać na produkty do sprzedaży. Otwarcie sklepu internetowego w Dropshippingu jest stosunkowo bardzo tanie, jest to jedna z najtańszych opcji dzięki której możemy zacząć Swój własny biznes w internecie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy najpierw, bezpiecznie sprawdzić daną branżę, poznać asortyment i dokładnie wyselekcjonować konkretne produkty na których będziemy generować sprzedaż. Możemy nauczyć się wszystkich procesów w sklepie, poznać metody, logistykę, integracje, nauczyć się zarządzania finansami, liznąć księgowości, liczenia przychodu i zysku, VAT’u i podatków.

A to jak rozwinie się nasz handel to już zależy od nas czy pójdziemy w stronę produktów które będziemy ściągać do Siebie na magazyn a resztę nadal dropować lub tylko dropować co raz większą ilość towarów, zwiększając asortyment w sklepie i współpracę z nowymi hurtowni.

 

Odpowiedź na fundamentalne pytanie

Dróg jest kilka, natomiast odpowiedź na fundamentalne pytanie jest jedna na dropshipping da się zacząć zarabiać i to jest na pewno największa różnica a to jak poprowadzimy Swój biznes dalej, to już zależy od naszych działań marketingowych, od strategii sprzedaży, od tego ile wydamy na ściąganie ruchu do naszego sklepu i jak będziemy obsługiwać klientów.

Dropshipping to nie jest jakiś system czy sposób na zarobienie milionów w jeden miesiąc. Więc jeżeli szukacie szybkiego zarobku to nie jest to dla Was, inaczej sprawa się ma jeżeli chcecie poznać się z e-handlem, bezpiecznie w niego wejść, nauczyć się go. Dropshipping to pierwszy schodek do prawdziwego E-commerce i idealne rozwiązanie dla osób które nie mają gotówki na rozpoczęcie Swojej przygody ze sklepem internetowym i sprzedażą online.

Na dropshippingu da się zarabiać, ale najpierw musimy wypracować obroty w hurtowniach, ponieważ po przez obrót w hurtowniach otwiera nam się furtka do negocjacji w sprawie lepszych cen za produkty i takich dostawców najlepiej szukać, którzy perspektywicznie podejdą do tematu, my im zrobimy obrót oni nam obniżą cenę i zaczniemy wtedy zdecydowanie więcej zarabiać.

Ważne jest aby zwiększać skale produktów, ponieważ na niższej marży mniej zarobimy, więc lepiej sprzedawać produkty z kilku branż niż zamykać się w jednej. Oczywiście możemy dropować różne branże a prowadzić drugi sklep branżowy gdzie już zaczniemy ściągać produkty do Siebie na magazyn i odnajdziemy się w tym się asortymencie w którym czujemy się najlepiej.

 

Dropshipping to model logistyczny hurtowni

Dropshipping to tylko model logistyczny hurtowni, czyli brak minimum logistycznego. W tradycyjnej hurtowni musicie zamówić towaru za jakiś minimum np. 1000 zł a w dropshippingu jest brak takiego minimum logistycznego i wtedy hurtownia wyślę nawet jedną sztukę towaru bezpośrednio na adres z zamówienia.

To, że nie pakujecie paczki w domu tylko wysyła za Was hurtownia, to nie jest nic złego. Duże sklepy też tak mają, że osobny dział w innym miejscu miasta obsługuje klientów i zamówienia a na magazynie w innej części miasta magazynierzy pakują paczki i je wysyłają.

Aktualnie na rynku jest wiele narzędzi które pozwolą Wam zintegrować się z hurtownią, jest tyle możliwości w dzisiejszych czasach, że warto wykorzystywać to co nam rynek daje.

 

Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące Dropshippingu, zadzwoń lub napisz chętnie odpowiem na każde Twoje pytanie. 


tomasz

tomasz@dealways.pl