Czym jest dropshipping ?
Jak zacząć sprzedawać w internecie bez dużej inwestycji ?


Jeżeli zastanawiałeś się kiedyś nad tym jak można zacząć handlować w internecie bez odłożonej gotówki i bez towaru, to jest to odpowiedni czas, co raz bardziej popularny w Polsce staje się Dropshipping.

Dropshipping jest modelem logistycznym, w którym pomija się magazynowanie towarów u właściciela sklepu internetowego. Oferuje bezpośrednią wysyłkę towaru z magazynu hurtowni do klienta indywidualnego.

Nie muszę kupować towaru za nim klient u mnie kupi ?

Nie musisz inwestować gotówki w produkty aby zacząć sprzedawać, dopiero jak klient kupi w Twoim sklepie to składasz zamówienie w hurtowni i hurtownia wysyła bezpośrednio produkt na adres dostawy, który podałeś w zamówieniu czyli do Twojego klienta.

Co ważne Ty jako sprzedawca wystawiasz dokument sprzedaży klientowi na cenę ze Swoją marżą a hurtownia wystawia Tobie dokument na cenę zakupu brutto czyli cenę hurtową. Tak więc różnica zostaje wtedy u Ciebie na koncie i to jest Twój czysty przychód.

Czym się różni dropshipping od tradycyjnego modelu sprzedaży ?

Sprzedaż w takim modelu różni się tym od tradycyjnego, że w dropshippingu jest brak minimum logistycznego, natomiast w tradycyjnym modelu jest minimum logistyczne w hurtowni, gdzie musisz zakupić towaru za jakąś określoną kwotę np. 1000 zł żeby hurtownia zrealizowała wysyłkę.

Tak więc dzięki takiej możliwości, osoba która nie wie co chce sprzedawać, nie ma kapitału na start, może w prosty i szybki sposób zacząć Swoją przygodę ze sprzedażą w internecie, bez ponoszenia przy tym dużych kosztów.

Dropshipping to idealne rozwiązanie dla osób początkujących i takich którzy chcą mieć dodatkowe źródło dochodu.

Czy na tym zarobie ?

Dropshipping jest pierwszym schodkiem do prawdziwego e-commerce, jest to bezpieczna opcja która pozwala sprawdzić, czy produkty z danej branży od konkretnego dostawcy się sprzedają i dopiero ewentualnie wtedy jak już odłożysz trochę gotówki, kupić te produkty do Siebie na stan i mieć pewność że się będą sprzedawać, nie inwestujesz wtedy w ciemno.

Na dropshippingu da się zarabiać lecz nie od razu, trzeba wypracować oboroty w hurtowniach żeby uzyskać lepsze ceny, trzeba rozkręcić kanały sprzedaży, mieć na nich opinie i oceny żeby wzbudzić zaufanie wśród klientów.

Podsumowanie

Dropshipping to świetna opcja dla osób które chcą zacząć sprzedawać w internecie, jest to bezpieczna droga na start, możesz w przyszłości opierać na tym Swój biznes, możesz również sprawdzić dzięki temu produkty które są dobre do sprzedaży. Opcji jest wiele, ważne żeby zacząć i się nie zastanawiać, rynek daje nam tyle możliwości, że nic tylko próbować.