Dropshipping – co to jest?


Współczesny rynek e-commerce oraz dynamicznie funkcjonująca sprzedaż internetowa, doprowadziły do powstania modelu sprzedażowego jakim jest dropshipping. Co się kryje za tym pojęciem? Jest to model logistyczny dedykowany sprzedaży internetowej i dla przedsiębiorców prowadzących sklep internetowy. Dropshipping pozwala na efektywne prowadzenie e-sklepu i uzyskanie satysfakcjonujących zarobków, ze sprzedaży internetowej. Jeśli myślisz o założeniu własnej działalności i wygodnej pracy z domu, handel internetowy i dropshipping są dla ciebie. Zalety modelu dropshipping, z pewnością przewyższają wady tego modelu logistycznego. Czym jest dropshipping? Wyjaśniamy.

Spis treści:

-Dropshipping co to znaczy?

-Dropshipping jak zacząć?

-Dropshipping marketing

-Dropshipping zarobki

-Dropshipping krok po kroku

We wpisie dowiesz się, co oznacza pojęcie dropshipping, jak zacząć biznes w modelu dropshippingu, jakie są jego zalety, oraz na czym polega marketing w tym modelu biznesowym. Przeczytasz także jakie zarobki umożliwia dropshipping, oraz jak zacząć działalność w modelu dropshipping krok po kroku.

Dropshipping co to znaczy?

Dropshipping to model logistyczny dotyczący prowadzenia sklepu internetowego, który zakłada bezpośrednią współpracę sklepu z hurtownią, bez konieczności magazynowania uprzednio zakupionych do sprzedaży towarów. Oznacza to, brak konieczności posiadania przestrzeni do magazynowania oraz wysyłki towaru. Jakie są zalety dropshippingu? Ten model biznesowy zakłada odciążenie sprzedawcy ze strony logistycznej, którego głównym zadaniem jest pozyskanie klienta i selekcja sprzedawanych towarów. Pozwala to zaoszczędzić czas właściciela e-sklepu, który może on poświęcić na odpowiednią promocję i marketing. Co istotne, dropshipping umożliwia niski próg wejścia w rynek. Dzięki temu, że nie musisz posiadać dużego kapitału, aby rozpocząć działalność w handlu internetowym.

Dropshipping jak zacząć?

Do rozpoczęcia działalności w internecie w modelu dropshipping, niezbędne jest założenie sklepu internetowego. Możesz wybrać gotową platformę oferującą oprogramowanie dla sklepów, która zapewnia stałą opiekę techniczną nad sklepem oraz całkowite wsparcie techniczne. Założenie sklepu na gotowej platformie jest proste i pozwala na szybkie uzyskanie gotowego do pracy e-sklepu. Inną opcją jest założenie własnego sklepu na stworzonej od zera stronie internetowej. Następnie zdecyduj, jaki rodzaj towaru będzie oferował twój sklep internetowy. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniej hurtowni i integracja sklepu z jej systemem. Pozwoli to na automatyczne pobieranie stanów magazynowych i zaoszczędzi wiele czasu.

Dropshipping marketing

Dropshipping to model sprzedaży, który wymaga przywiązania szczególnej uwagi do marketingu. Reklama sklepu internetowego odgrywa znaczącą rolę w prowadzeniu tego typu biznesu. W tym celu warto zadbać o dopracowane opisy produktów, z użyciem słów kluczowych, które zagwarantują ruch na stronie. Inne formy marketingu które pomagają poszerzać grono klientów to dobrze zaprojektowany newsletter, zwracające uwagę zdjęcia produktowe, prowadzony blog firmowy, współpraca z blogerami, czy prowadzenie dodatkowych kont w mediach społecznościowych, takich jak Instagram czy Facebook.

Dropshipping zarobki

Uzyskane zarobki są uzależnione od sprawności, jaką wykażesz się w obsłudze i promocji swojego e-sklepu. Prawidłowo rozwinięty marketing sklepu, systematyczna analiza konkurencji, prowadzenie statystyk sprzedażowych, to działania niezbędne do zwiększenia ruchu w sklepie internetowym. Wraz z upływem czasu i pogłębianiu swojej wiedzy o sprzedaży, zarobki będą zwiększały się, a duża konkurencja przestanie być problemem. Warto zwracać uwagę na ceny towarów u konkurencji oraz zwrócić uwagę na fakt, iż niektóre hurtownie blokują ceny wybranych towarów. Warto także przemyśleć wysokość marży.

Dropshipping krok po kroku

Jak w kilku krokach rozpocząć działalność twojego sklepu internetowego w modelu sprzedaży dropshipping?

Przede wszystkim:

1.Wykonaj analizę rynku i ocenę konkurencji

2.Wybierz odpowiednią hurtownię i przeanalizuj umowę. Skup się na zwrotach i reklamacjach.

3.Wybierz dobrą platformę sprzedażową oferującą pomoc techniczną. Powstały sklep powinien cechować się intuicyjną obsługą i funkcjonalnością.

4.Stwórz atrakcyjną ofertę sklepu, umiejętnie dobierz kategorie towarów.

5.Skup się na wyróżniającym marketingu. Pozwoli ci to na pozyskać nowych klientów i wyróżnić spośród konkurencji.

6.Na bieżąco analizuj wyniki sprzedażowe sklepu i testuj etapy wdrożenia nowych produktów.