Dropshipping – Jak założyć sklep internetowy?


Tradycyjne sklepy internetowe wymagają sprawnego zarządzania zapasami zakupionych do sprzedaży produktów, oraz zatrudnienia pracowników zajmujących się ich obsługą i wysyłką. Dropshipping stał się niezwykle popularnym sposobem na biznes online, głównie ze względu na niewielki wkład własny, niwelowanie kosztów związanych z posiadaniem przestrzeni magazynowej czy łatwości tworzenia i obsługi sklepu internetowego. Innowacyjny model dropshippingu, zyskuje coraz większą popularność. Jak założyć sklep internetowy? Od czego zacząć? Odpowiadamy.

 

Spis treści:

-Od czego zacząć?

-Dropshipping krok po kroku

 

We wpisie dowiesz się od czego zacząć działalność sklepu internetowego opartego o dropshipping, oraz jak wygląda zakładanie sklepu krok po kroku.

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia działalności sklepu internetowego, jest określenie zakresu asortymentu jaki będzie rozprowadzany dzięki sklepowi. W przypadku dropshippingu, możliwości są nieograniczone ponieważ nie musimy przejmować się warunkami przechowywania i ilością nabytych produktów. Warto jednak doprecyzować zakres produktów i ich maksymalne gabaryty, ze względu na późniejsze zwroty towaru. Zwroty dokonane przez klienta będzie zmuszony przechowywać właściciel sklepu. Wielkogabarytowe produkty będa więc stanowiły problem Wybrane hurtownie prowadzą politykę zwrotu zakupionych produktów, jednak nie jest to ich obowiązkiem. Kolejnym krokiem jest zarejestrowanie firmy, jednak nie w każdym wypadku jest to konieczne. Założenie firmy i opłacanie składek ZUS jest uzależnione od tego, jakie są przewidywane zyski powstającego sklepu internetowego. Jeżeli plasują się one na poziomie połowy stawki minimalnej w skali miesiąca, można rozwijać biznes bez konieczności rejestrowania działalności gospodarczej. Możesz zarejestrować firmę dopiero w momencie, gdy sklep on-line, zacznie kumulować większe zyski.

Dropshipping krok po kroku

1.Wybierz asortyment który chcesz sprzedawać. Kieruj się gabarytami produktów, oraz przewidywaną ilością zwrotów jakie mogą generować. Zależy to od aktualnie panujących trendów oraz jakości produktów. Staraj się wybierać produkty dobrej jakości, na które jest popyt.

2.Załóż sklep internetowy i zintegruj go ze swoją hurtownią. Przede wszystkim będziesz potrzebować domeny i hostingu. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowego oprogramowania lub platformy oferującej płatny abonament, ponieważ są one w pełni dostosowane do dropshippingu. Takie rozwiązanie pozwala w pełni skupić się na sprzedaży i działań wokół niej związanych i uniknięcia problemów technicznych. Gotowe platformy lub wtyczki, umożliwiają synchronizację twojego sklepu z dostawcą i aktualizują stany magazynowe.

3.Zajmij się promocją. Promowanie produktu to jedna z najistotniejszych zadań podczas uruchamiania swojego sklepu internetowego. Sprawnie przeprowadzona akcja marketingowa, ciekawa forma przedstawienia produktów, oprawa graficzna sklepu lub nieszablonowe opisy produktów, są kluczem do wysokiej sprzedaży.

4.Przeprowadzaj sprawną sprzedaż. Aby klient wracał do zakupów w twoim sklepie lub polecał go innym klientom, należy zwrócić szczególną uwagę na sprawna obsługę i stały kontakt z klientem sklepu. Docierające na czas paczki, szybkie odpowiadanie na wiadomości czy promocje dla stałych klientów, to podstawa dobrze funkcjonującego sklepu internetowego.