Seria Matematyka z plusem jest dobrze znana nauczycielom matematyki i cieszy się wśród nich dużym uznaniem. Oprócz podręczników i zeszytów ćwiczeń wydawnictwo GWO oferuje również wiele innych pomocnych publikacji z tej serii. Oto jedna z nich : Matematyka z plusem 6. Zbiór zadań szybka wysyłka

Pomoc dla ucznia

W jakim celu uczeń sięga po zbiór zadań? Standardowy podręcznik do matematyki zawiera zadania, które najczęściej znajdują się na końcu tematu, działu. Ale, jest ich często za mało, wybór jest skromny i niewystarczający, żeby “ćwiczyć” teorię w praktyce. I tu pojawia się świetna pomoc w postaci zbioru zadań. Tego typu opracowanie posiada taki sam układ tematów/działów, jaki jest w podręczniku, czyli łatwo się po nim “poruszać”. Każdy uczeń znajdzie odpowiednie zadania dla siebie, zarówno ambitny i uzdolniony matematycznie, jak i ten, który takich zdolności nie posiada.

Pomoc dla nauczyciela

Nauczyciel chętnie korzysta ze zbioru zadań, nawet wtedy kiedy podręcznik i zbiór zadań są opracowane przez różne wydawnictwa. Sprawdza się nie tylko na lekcjach powtórzeniowych, ale także podczas przygotowań do egzaminu ósmoklasisty. Nie można zapominać, że może być wykorzystywany na zajęciach wyrównawczych i kółkach zainteresowań.

Matematyka z plusem 6. Zbiór zadań – jakie elementy zawiera?

Nie jest to tylko zbiór zadań ( jak sama nazwa wskazuje). Znajduje się tu zestaw łamigłówek, który pojawia się na końcu każdego tematu. Sprawdzają nie tylko umiejętność kojarzenia faktów, ale także spostrzegawczość. Kolejną ciekawostką jest element składowy zbioru zawierający problemy o charakterze badawczym. Jest ich 11, czyli tyle, ile jest tematów. Na końcu książki autorzy : Krystyna i Piotr Zarzyccy, umieścili dwa testy całoroczne podsumowujące naukę matematyki w klasie szóstej. Można je przeprowadzić pod koniec roku szkolnego. Ostatnim elementem bardzo ważnym i pomocnym są odpowiedzi. Nie uwzględniono rozwiązań dla wszystkich zadań w zbiorze.

Trudno wyobrazić sobie naukę matematyki bez ćwiczenia umiejętności rozwiązywania zadań. Stąd zbiór zadań to absolutny “must have” na biurku ucznia i nauczyciela.