Zrozumienie zagadnień z problematycznego dla dziecka przedmiotu szkolnego to poważne wyzwanie. Na szczęście są książki, które w tym pomagają i czynią edukację znacznie przyjemniejszą. Jedną takich publikacji jest “Matematyka z plusem 6. Zbiór zadań“, która doskonale sprawdza się w praktyce.

Nauka może stać się ciekawą przygodą

Żeby do tego doszło, potrzebnych jest kilka czynników. Przede wszystkim książka szkolna musi wzbudzać zainteresowanie, a wiedzę w niej zawartą powinno się bezproblemowo przyswajać. Poza tym dziecko musi wykazywać chociaż odrobinę motywacji do nauki. Pozostaje jeszcze nadzór osoby dorosłej nad rozwiązywaniem zadań. Jeśli wszystkie te wymogi są spełnione, to efekty mogą pojawić się szybciej, niż ktokolwiek się spodziewa. Właśnie coś takiego zauważyłem w przypadku mojej córki, która korzysta z tej publikacji.

Wcześniej moja pociecha niechętnie zabierała się za przyswajanie wiedzy i odrabianie zadań domowych z matematyki. Ten przedmiot szkolny akurat w jej przypadku dawał się jej mocno we znaki. Na szczęście zmieniło się to dzięki systematycznej pracy z tą książką. Towarzysząc córce podczas nauki, zauważyłem zalety tej publikacji. Podoba mi się to, że zadania posiadają różny stopień trudności. Stwarza to okazję dla dzieci mających problemy z matematyką ogarnąć materiał i przygotować się na trudniejsze ćwiczenia. Ciekawym rozwiązaniem są też łamigłówki, które czynią edukację znacznie atrakcyjniejszą. Testy zamieszczone na końcu każdego działu dają za to możliwość sprawdzenia stanu posiadanej wiedzy. Każdy z tych czynników przyczynił się do tego, że moje dziecko polubiło matematykę, zamiast jej unikać.

Matematyka z plusem 6. Zbiór zadań (w bardzo atrakcyjnej cenie)” to przystępnie opracowana książka

Jest to również istotny walor, który sprawia, że tak wymagający przedmiot szkolny staje się łatwiejszy. Duża w tym zasługa osób, które przygotowały tę publikację. Są to: Krystyna Zarzycka i Piotr Zarzycki. Można szybko zauważyć, że oboje dobrze rozumieją, z czym mierzą się dzieci na tym etapie nauki. Właśnie ich dbałe podejście oraz przygotowany wspólnie materiał czynią ten zbiór tak wyjątkowym. Jest on świetnym przykładem dobrze opracowanej książki szkolnej. Matematyka nabiera zupełnie innego wymiaru i jest po prostu przyjemna.